Podniesienie mocy oraz cech jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a efekty tej modyfikacji będą widoczne nie tylko na wykresie z hamowni, jakkolwiek też w czasie jazdy samochodem, jaki da użytkownikowi oryginalne możliwości.

Do jakiej mocy wolno podwyższyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niesłychanie duże, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik może ulec uszkodzeniu. Ażeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności wypada spowodować obecną wydajność i sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, należy je wyeliminować, po czym powtórnie spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista powinien dopiero dziś przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, żeby nie był on nadto przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu ciągle jest zbyt mała?

Jeżeli użytkownikowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, powinien wprowadzić inne akcesoryjne modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. W owym czasie możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem profesjonalista będzie mógł podnieść moc silnika jeszcze bardziej. Wypada jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce znacznie podwyższyć jego moc, musi liczyć się również z ponadprogramowymi kosztami wynikającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby podczas wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Pomocnym plusem tej modyfikacji jest też szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl