Do najważniejszych wydarzeń w życiu zalicza się zawarcie związku małżeńskiego. W krajowej tradycji zawarcie związku małżeńskiego zawsze wiąże się z weselem, na jakie zaprasza się gości. O ile panowie nie mają większego kłopotu, jak ubrać się z tej okazji, to panie notorycznie zastanawiają się, jaka sukienka na wesele będzie należyta. Szeroki wybór modeli, krojów i odcieni sprawia, iż większa część kobiet ma problem, na którą kreację postawić, żeby wyglądać poprawnie, a równolegle nie zaliczyć modowej wpadki. Podpowiadamy, jakie sukienki na przyjęciu weselnym sprawdzą się najprawidłowiej.

O jakich zasadach pamiętać, planując kupno sukni na ślub?

Zastanawiając się nad tym, jaka kreacja na uroczystości weselne będzie w największym stopniu stosowna, należałoby nie zapominać, iż powinna ona być elegancka, ale również praktyczna. Na ogół wesela trwają nawet całą noc oraz połączone są z zabawą taneczną. Jeżeli zdecydujemy się na suknię, która będzie hamowała ruchy, musimy liczyć się z tym, iż zabawa może nie należeć do udanych. Bez żadnego ale trzeba również uwzględnić porę roku. Całkowicie inna sukienka będzie należyta, jeśli wesele odbywa się w środku lata, a inne w owym czasie, kiedy ma miejsce w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Wśród oferowanych przez nas sukienek każda kobieta ma możliwość odnaleźć taką, jaka perfekcyjnie wpisuje się w porę roku, a równocześnie zapewnia swobodę ruchów i wygodę na starczającym poziomie, aby z wesela wrócić właściwie zadowoloną. Kupując sukienkę, w jakiej kobieta zamierza bawić się na przyjęciu weselnym, wypada pamiętać o jeszcze jednej bardzo znaczącej kwestii: pod żadnym pozorem nie może ona przyćmiewać sukni panny młodej.

Jaka ma być długość sukienki na wesele?

Suknia na ślub ma znamionować się także trafną długością. Profesjonaliści od mody ślubnej zaznaczają, że sukienki mini nie są najlepszym wyborem na ślub. Uważa się bowiem, iż w przypadku wesel nie są one najlepszym wyborem. Jeśli wiemy, że przyjęcie weselne będzie w gruncie rzeczy wytworne, wolno śmiało zdecydować się na suknię o długości maksi, a w związku z tym taką, jaka sięgać będzie do samych kostek. W największym stopniu uniwersalną i bezpieczną długością są jednakże sukienki za kolano. To właśnie taka jest długość sukienek koktajlowych, które bardzo dobrze sprawdzą się na każdym przyjęciu, nie jedynie tym ślubnym. W naszej idealnej ogromnej ofercie nie brakuje modeli, których długość doskonale sprawdzi się w czasie wesela.

Jaki kolor sukni zakupić, planując kreację ślubną?

Sukienki dostępne są w różnych odcieniach. Wiele pań, jakie zostały zaproponowane na ślub i wesele zastanawia się nad tym, na jaki odcień kreacji postawić. Bez kwestionowania sukienki uszyte z tkanin białych i kremowych nie są najlepszym wyborem. Należałoby przyjąć zasadę, że są to kolory, które w tym dniu zarezerwowane są jedynie dla panny młodej. Wielu profesjonalistów od mody podkreśla także, że kiepskim wyborem są sukienki czarne. Rzecz jasna są one wybitnie szykowne, niemniej jednak niektórzy podchodzą do nich dosyć przesadnie, uważając, iż sukienki w takim kolorze na weselu dają pecha. Śmiało wolno wybierać natomiast z sukienek różowych, granatowych, brązowych, zielonych, śliwkowych, żółtych, czerwonych.